Motions-OL 99-05-04

LÅNGA 6,1 km

1

Henrik Lindblad

EMBA

52;30

2

Kjell Eriksson

Edmund

55;40

3

Sven-Erik Brodin

OK Djerf

56;15

4

Bengt Gruvberger

OK Djerf

56;40

5

Lennart Sibeck

CMK-M

57;10

6

Jan-Olof Bäck

HFLG

57;47

7

Peter Persson

 

59;20

8

Ulf Eriksson

DOK

62;20

9

Håkan Johansson

RUS 3

62;20

10

Walter Keller

RUS 3

62;55

11

Mats Folker

 

63;20

12

Linda Fahlen

 

65;50

13

Kjell Carlström

 

66;50

14

Christer Nälemark

 

67;00

15

Lennart Henriksson

OK Djerf

69;45

16

Anders Brandt

Brta/RUS 3

73;30

17

Magnus Josefsson

 

73;35

18

Gunnar Östlund

 

75;55

19

John_Erik Jansson

BJ Sport

80;10

20

Bertil Jansson

 

85;50

21

Hans Pettersson

FAÅ/XMT-H3

87;55

KORTA 2,5 km

1

Fredrik Zetterberg

OK Djerf

21;30

2

Tarmo Vehkamäki

 

24;19

3

Torsten Jernberg

Valåsen IK

25;40

4

Maria Wester

 

25;50

5

Anders Skagerstrand

 

25;50

6

Åsa Pettersson

OK Djerf

28;15

7

Petra Holm

 

30;27

8

Börje Engholm

OK Djerf

32;56

9

Linus Henrysson

 

35;00

10

Ragnar Peterson

 

35;10

11

BÖrje Öhrman

GMC

35;20

12

Olle Wedin

 

35;45

13

Erik Brattström

 

35;50

14

Susann Kärkkäinen

 

36;15

15

Ann-Marie Dalskog

RUE 5

37;10

16

Olle Hävert

DOK

39;00

17

Marianne Andersson

OK Djerf

39;52

18

Anette Johansson

OK Djerf

40;50

19

Henry Jansson

OK Djerf

43;30

20

Birgitta Hansson

OK Djerf

43;50

21

Annika Kärkkäinen

 

45;00

22

Bo Pettersson

 

45;00

23

Karl-Erik Eriksson

Pensionärerna

46;50

24

Svea Hedström

OK Djerf

51;50

25

Gun Dahlberg

OK Djerf

51;50

26

Per-Arne Björnander

OK Djerf

61;10

27

Alvar Vate

 

68;00

28

Ingrid Wedin

OK Djerf

70;15

29

Kajsa Nyqvist

OK Djerf

70;15

Mellan banan 4,4 km

1

Magnus Hedlund

Branbergsdals IF

33;05

2

Conny Svanberg

GMC

37;41

3

Bengt Holm

Skanska

37;45

4

Tord Karlsson

GMS

41;05

5

Andars Björklund

 

41;55

6

Mats Nilsson

AB

42;45

7

Tore olsson

Djerf

43;28

8

Mikael Detter

 

43;52

9

Sören Karlsson

NP-2 Fax 31263

44;10

10

Sven-E. Hultman

Moelven

44;10

11

Roland Qvist

 

44;10

12

Martin Andersson

Djerf

45;35

13

Bernt Eriksson

Moelven

46;10

14

Kenneth Ericsson

 

46;49

15

Per-Erik Lilja

RUM 2

47;30

16

Ulf Nordzell

Nordic synthesis

48;25

17

Bo Gustavsson

3G Chemicals

48;40

18

Sara Dahlskog

X2000

49;10

19

Annika Karlsson

 

50;15

20

Lennart Nordström

GA

51;50

21

Arne Östlund

Team Robin

52;25

22

Jan-Erik Persson

DOK

52;50

23

Owe Nilsson

RUP-1

53;45

24

Tomas Söderqvist

Preem

54;05

25

Annsofi Welander

 

54;15

26

Catarina Carlqvist

 

54;15

27

Bo Strinnholm

 

54;30

28

Berndt Eriksson

 

55;46

29

Arne Welander

 

57;00

30

Gunnar Nyman

Domän

57;45

31

Anna Nordström

 

58;10

32

Sven-Erik Utter

Bjelkes

59;07

33

Enar Samuelsson

Bråten

62;10

34

Börje Müller

J2 IF

62;35

35

Kurt Engström

 

63;10

36

Ulla Gustavsson

Djerf

63;20

37

Sven Dalskog

KOMIK

66;10

38

Kenneth Pettersson

Chematur Engine.

68;30

39

Claes Lindgren

Nordic Synthesis

68;35

40

Kajsa Persson

DOK

70;00

41

Lars Nilsson

Forskarna

72;42

42

Arne Bengtsson

 

74;20

43

Lennart Brattström

Haren

89;20


Webmaster: bengt.gruvberger@swipnet.se
Senast ändrad: 2010-04-21